در حال بارگذاری ...
گفت و گو با یکی از کارگردانان حاضر در بخش صحنه جشنواره سی و سوم استان:

مرتضی مودی: اجرای «تمام نمی شود ولی تمام» را به روح حسن همتی تقدیم می‌کنم

مرتضی مودی کارگردان حاضر در بخش صحنه سی و سومین جشنواره تئاتر استان می گوید: تئاتر یعنی هم بستگی و نوع دوستی بنابراین اجرای جشنواره را به روح هنرمند عزیز حسن همتی تقدیم می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در سیستان و بلوچستان،بخش صحنه‌ای سی‌وسومین جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان به دبیری علی سرگزی از 17 تا 20 آبان در ایرانشهر در حال برگزاری است.

مرتضی مودی از اوایل دهه 90 با ورود به انجمن هنرهای نمایشی سیستان و بلوچستان دوره‌های بازیگری را فراگرفت و و در مدت زمان کوتاهی توانست خود را به عنوان یکی از بازیگران توانمند استان معرفی کند و پس از آن پا در عرصه کارگردانی گذاشت و شناخت خود از صحنه و موقعیت نمایشی را در روی صحنه مخاطبانش نشان داد و با کوله بار تجربه نزدیک به 10 سال با نمایش «تمام که نمی شود ولی تمام» وارد سی و سومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان شد.

او با اشاره به اینکه نزدیک کردن دل‌ها و آدم‌ها به یکدیگر یکی از برکات تئاتر است می‌گوید: «این نمایش نوشته اکبر صادقی از نویسندگان خوش قلم اهل اردبیل است که به واسطه هنر تئاتر به عنوان کارگردانی از جنوب شرق ایران با نویسنده‌ای در شمال شرق آشنا شدم و دوستی وصف نشدنی میان ما رقم خورد. او به حق قلمی توانمند دارد و تفکر خاص خود را در نوشته هایش پیاده می‌کند که برای من پسندیده و جذاب است.»

مودی می‌افزاید: « این نمایش زوجی خبرنگار را روایت می‌کند که به دلایلی ناچار به نقل مکان از خانه‌ای به خانه دیگر می‌شوند و در زمان اسباب کشی اتفاقی در مجتمع رو به روی آنها رخ می‌دهد که به دلیل کنجکاوی بیش از حد مرد، درگیر آن حادثه می‌شود و این اتفاقات نمایش را پیش می‌برد.»

او ادامه می‌دهد: «مدتی است که تئاتر استان جان دوباره گرفته و شاهد رونق کم نظیر در تولید آثار نمایشی هستیم که این قطعا سبب ایجاد فرصت‌های جدید برای هنر تئاتر استان در جشنواره‌های منطقه‌ای کشور و حتی فجر می‌شود و از این باب شایسته است تا از هیئت مدیره موسسه هنرهای نمایشی استان قدردانی و تشکر کنیم.»

این کارگردان می‌گوید: «تئاتر یک تولید محتوایی منطبق بر منطق، تفکر و پرسش است و این هنر قداست بالایی دارد اما در یک کلام این هنر والا یعنی هم بستگی و نوع دوستی میان اقشار مختلف در گوشه گوشه هستی، بنابر این اجرای جشنواره نمایش «تمام نمی شود ولی تمام» را به روح حسن همتی هنرمند تازه درگذشته تئاتر کشور تقدیم میکنیم.»

 
مطالب مرتبط

مرتضی مودی بازیگر نمایشنامه‌خوانی «کله پیک‌های آرژانتینی»:

شور و شوق مردم در سالن‌های تئاتر بی‌نظیر است
مرتضی مودی بازیگر نمایشنامه‌خوانی «کله پیک‌های آرژانتینی»:

شور و شوق مردم در سالن‌های تئاتر بی‌نظیر است

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در سیستان و بلوچستان، بازیگر نمایشنامه‌خوانی «کله پیک‌های آرژانتینی» می‌گوید: «از جشنواره تئاتر سودای عشق در مشهد تا اجرای نمایشنامه خوانی «کله پیک‌های ...

|

از روایت‌های زارا تا کله پیک‌های آرژانتینی:

زندگی در تئاتر جاری است
از روایت‌های زارا تا کله پیک‌های آرژانتینی:

زندگی در تئاتر جاری است

کارگردان نمایش "روایت‌هایی از زارا" که این روزها با نمایشنامه خوانی "کله پیک های آرژانتینی" به روی صحنه بازگشته می گوید: «پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی بعد از مدتی استراحت به تمرین نمایشنامه خوانی و اجرای عموم "کله پیک ها یآؤژانتینی پرداختیم که این یعنی زندگی در تئاتر ...

|

«شجاع دل» در فجر اجرا می‌شود

«شجاع دل» در فجر اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از سیستان و بلوچستان، نمایش «شجاع دل» به عنوان نماینده استان در بخش خیابانی جشنواره چهل و دوم فجر امسال اجرا خواهد رفت. کارگردان این نمایش گفت: «این نمایش مردی را ...

|

مینا دلیری با «کله پیک های آرژانتینی» به تئاتر بازگشت

مینا دلیری با «کله پیک های آرژانتینی» به تئاتر بازگشت

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در سیستان و بلوچستان، مینا دلیری بازیگر و کارگردان جوان سیستانی و بلوچستانی که مدتی به دلیل حضور در سریال سلمان فارسی از صحنه نمایش فاصله گرفته بود این هفته با اجرای نمایشنامه خوانی ...

|

ستاره بولاقی: عرصه تئاتر برای بانوان هنرمند هموار شده است

ستاره بولاقی: عرصه تئاتر برای بانوان هنرمند هموار شده است

برگزیده رتبه سوم زن در جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان می‌گوید: در گذشته بانوان هنرمند برای رسیدن به صحنه تئاتر با مشکلات بسیاری رو به رو بودند اما امروز راه و عرصه برای درخشش آن‌ها در صحنه نمایش هموار شده است.

|

نظرات کاربران