در حال بارگذاری ...
دبیر انجمن هنرمندان شهرآفتاب خبر داد؛

برگزاری دومین جشنواره تئاتر فجر با موضوع تولید؛ پشتیبانی و مانع زدایی ها

سینا مرزبان از برگزاری دومین جشنواره تئاتر فجر با موضوع تولید؛ پشتیبانی و مانع زدایی ها به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فحر در سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن خبر داد.

سینا مرزبان دبیر انجمن هنرمندان شهرآفتاب در گفت و گو با ایران تئاتر از برگزاری دومین جشنواره داخلی تئاترفجر شهرستان های سراوان، سیب سوران، مهرستان ‌و گلشن خبر داد و افزود: علاقمندان جهت شرکت در این جشنوراه می توانند آثار خود را با موضوعات مرتبط با شعار سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها با  استفاده از بسترهای فرهنگی، هنری، اجتماعی، تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت های در جهت رشد و توسعه تئاتر در استان سیستان وبلوچستان ارسال نمایند.

وی افزود: همچنین  شرکت کنندگان می توانند آثار خود را در زمینه ایجاد روحیه نشاط و امیدبخشی در جامعه با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع جهانی بیماری کرونا و زندگی نامه شهدای والامقام مدافع وطن و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای امنیت به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر انجمن مردم نهاد هنرمندان شهر آفتاب ادامه داد: هر کارگردان فقط با یک اثر نمایشی می تواند متقاضی حضور در جشنواره باشد، مرحله بازخوانی و انتخاب متون نمایشی حذف شده است و همه آثار نمایشی با رعایت ضوابط این فراخـوان می توانند متقاضی شرکت در جشنواره باشند و آثار تنها در مرحله بازبینی  به صورت حضوری بررسی می شود.

مرزبان اضافه کرد: ارائه و تحویل مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و مترجم برای شرکت در جشنواره از سوی کارگردان به دبیرخانه جشنواره الزامی است.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان شرکت در دومین جشنواره داخلی تئاتر فجر باید مجوز کتبی نویسنده، خلاصه نمایشنامه، رزومه هنری کارگردان و اسامی کامل گروه شامل: نویسنده، کارگردان، بازیگران و عوامل فنی را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

دبیر انجمن مردم نهاد هنرمندان شهر آفتاب تصریح کرد: به افرادی که در زمینه نویسندگی، بازیگری، کارگردانی، طراحی صحنه، طراحی نور، طراحی لباس و موسیقی حائز رتبه اول تا چهارم شوند با اهدای جوایز نفیس قدردانی می شوند و همچنین در هر بخش یک جایزه ویژه هیئت داوران همراه با دیپلم افتخار و ‌تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

مرزبان گفت: در پایان یک نمایش توسط هیئت داوران و یک نمایش توسط مردم  انتخاب و به عنوان اثر برگزیده در مرحله استانی به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره ۸ بهمن و تاریخ بازبینی از ۹تا۱۱بهمن ماه است، اذعان کرد: نتایح بازبینی 12 بهمن ماه اعلام می شود.

لازم به ذکر است این جشنوراه به مناسبت ایام الله دهه فجر با همکاری انجمن هنرهای نمایشی سیستان ‌بلوچستان -سراوان، اداره فرهنگ و ارشاداسلامی سراوان و انجمن هنرمندان شهرآفتاب برگزار می شود.
مطالب مرتبط

با محوریت تولید دانش بنیان اشتغال آفرین

جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان  برگزار شد
با محوریت تولید دانش بنیان اشتغال آفرین

جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان برگزار شد

دومین جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان با محوریت شعار سال ۱۴۰۱ (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) با هدف ایجاد روحیه نشاط و امید بخشی در جامعه با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع جهانی بیماری کرونا از هفتم تا ۹ فروردین برگزار شد.

|

هم‌زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی

برگزاری دومین جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان
هم‌زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی

برگزاری دومین جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان

دومین جشنواره تئاتر داخلی فجر سراوان با محوریت شعار سال 1401 (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) با هدف ایجاد روحیه نشاط و امید بخشی در جامعه با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع جهانی بیماری کرونا از هفتم فروردین ماه آغاز و تا 9 فروردین ادامه می یابد.

|

آیین اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با درخشش هنرمندان استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با درخشش هنرمندان استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش ایران تئاتر سیستان و بلوچستان اختتامیه سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با حضور سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور، دکتر سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، دکتر سالاری معاون امور هنری وزارت ارشاد، دکتر زینی‌وند استاندار کرمان، سردار زمانی ...

|

به کارگردانی نظیر برهان شامگاه بیست و دوم دی ماه

اجرای نمایش «راه رفتن با چشمان بسته» در ایرانشهر آغاز شد
به کارگردانی نظیر برهان شامگاه بیست و دوم دی ماه

اجرای نمایش «راه رفتن با چشمان بسته» در ایرانشهر آغاز شد

به گزارش ایران تئاتر، شب گذشته بیست و دوم دیماه دی‌ماه اجرای نمایش «راه رفتن با چشمان بسته» به کارگردانی نظیر برهان و نویسندگی فرخنده اولیائی در تماشاخانه‌ مجتمع فرهنگی ارشاد اسلامی ایرانشهر آغاز شد.

|

نظرات کاربران