در حال بارگذاری ...
با کارگردانی مهدی هاشمی

«خنکای ختم خاطره» در پلاتوی تئاترشهر زاهدان به صحنه می رود

نمایش «خنکای ختم خاطره » با مرثیه ای در رثای فصل سرد به کارگردانی مهدی هاشمی در پلاتوی تئاترشهر زاهدان به صحنه می‌رود.

به گزارش تئاتر استان سیستان و بلوچستان ، نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی حمیدرضا آذرنگ و طراحی و کارگردانی مهدی هاشمی از 12 لغایت 27 بهمن ماه به صحنه می رود.

 علی اصغر انصافجو,مهدی صدیقی، حمیدرضا سلیمانی، طیبه خلیقی، رضا جانابادی، روح الله کیخا شهری،  رضا زهکن،  صفورا طاهری، پوریا عبدالوند، ارسلان خانگی، سحر حسین زاده، فاطمه خوشاره بازیگران این نمایش را تشکیل می دهند.
عوامل دیگر این نمایش عبارتند از زهرا نجاری ؛ طراح لباس ، حمید گلشاهی ؛ ترانه سرا و خواننده و طراح و اجرای موسیقی  ، مرتضی نوروزی ؛ مدیر برنامه ریزی ، مرتضی نوروزی ؛ دستیار کارگردان ،  فاطمه خوشاره ؛ منشی صحنه، مرتضی نوروزی ؛ مدیر صحنه، سعید بادینی ؛ عکاس ، مرتضی نارویی ؛ طراح پوستر .

خنکای ختم خاطره ، مفهوم «زمان» در نمایشنامه و نیز فرم اجرای این اثر ویژگی خاصی دارد. «زمان» در این نمایشنامه آغاز دارد ولی پایان ندارد؛ مبدأ زمانی آغاز جنگ است اما تواتر پیامدهای آن تا ابد ادامه می‌یابد.

سربازی به نام یوسف که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و دلش سالم مانده‌اند. فرشته‌ای واسطهٔ آمدن او از عالم برزخ به زمین (دنیای زندگان) می‌شود. یوسف در زمین خانواده‌هایی را می‌بیند که هر یک منتظر یوسف مفقودالاثر خودشان هستند. مأموران بنیاد شهید هر چه بیشتر تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را بیابند، با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و این روند به گونه‌ای فزاینده و بدون پایان تا انتها ادامه می‌یابد. یوسف به شرط آنکه در زمین هرگز لب به سخن نگشاید، اجازه پیدا می‌کند پس از ۲۵ سال به زمین و نزد زندگان بازگردد. با پخش خبر زنده شدن شهید، خانواده‌های زیادی می‌گویند که این شهید زنده شده متعلق به آنان است و خنکای ختم خاطره زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان را به نمایش می‌گذارد.

بلیت های نمایش «خنکای ختم خاطره» در گیشه تئاترشهر به فروش می رسد.
آدرس خیابان شهید برفی.شهید برفی 19( خیابان دانشجو ، دانشجو 34 )ساختمان تئاتر شهر زاهدان
نظرات کاربران