در حال بارگذاری ...
سعید بادینی:

دغدغه اصلی هر نویسنده باید شناساندن استان باشد

سعید بادینی کارگردان، نویسنده و بازیگر جوان و خوش آتیه استان از دوران راهنمایی پا به عرصه هنر نمایش گذاشته است. تئاتر حرفه ای را از سال 88 آغاز و تاکنون به مدت هشت سال در حال فعالیت در تئاتر است. وی در جشنواره های مختلفی شرکت کرده و حائز رتبه های بسیاری از این جشنواره ها شده است.
بادینی درباره بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان میگوید: در جشنواره امسال اتفاقات بسیار خوبی رخ داد و نسبت به سالهای پیش بسیار متفاوتتر بود. برگزاری جشنواره خیابانی یک حرکت بسیار خوب در زمینه فرهنگ سازی هنر تئاتر در استان بود که با موفقیت کامل به کار خود پایان داد. همینطور الزام اجرای عموم برای هر یک ازگروه های نمایشی از دیگر مزیت های جشنواره امسال بود.
ایشان در باره سبک اجراهای خود میگوید: در حقیقت من از سبک خاصی در کارهای نمایشی استفاده نمیکنم؛ چرا که دغدغه ی اصلی من مطرح کردن مشکلات و ناهنجاری ها در سطح اجتماع و گاها در سطح جهانی است و هر سبکی که به بهتر نشان دادن این موضاعات کمک کند ازهمان سبک استفاده میکنم. 
وی در ادامه با بیان اینکه الزام متون نویسندگان بومی در جشنواره بسیار روند مثبتی است اظهار کرد: میدان دادن به نویسندگان استان و بهره جستن از قلم آنها بسیار عالی ست و بهتر از آن هنگامی که قلم آنها از مشکلات استان، اسطوره های استان، فولکور و عامیانه ترین داستان های سیستانی و بلوچستانی مینویسد. دغدغه اصلی هر نویسنده امروز باید شناساند استان باشد.
این کارگردان خلاق از تمرینات نمایشش گفت: خداروشکر با همکاری مسولین و مدیران تمرینات به خوبی صورت گرفت. با گروهی بسیار صمیمی و متعهد، با وجود ایجاد مشکلاتی ناچیز برای گروه، توانستیم با تمرکز بیشتری به کار خود ادامه دهیم.
نویسنده نمایش آیفون درباره دغددغه نوشتن نمایشنامه اش اظهار کرد: بارها شده بود که مشکلات اجتماعی ذهنم را مشغول کرده بود؛ موضوعاتی چون فقر، اعتیاد، حاشیه نشینی، تقابل نسل ها، تاثیر مخربیکه ماهواره بر روی افکار و اذهان مردم و بنیان خانواده ها داشت و استفاده نادرست برخی از نوجوانان و کودکان از فضای مجازی. با گریزی به مشکلات دیگر اجتماعی و این مسائل، داستان خانوادهایی که هریک به گونه ایی درگیر و دچارشان هستند، به روی کاغذ آوردم.
بادینی در آخر بیان کرد: ممنون و سپاسگزارم از تمام کسانیکه همراهی و همکاری خودشان را نشان دادند. سپاسگزارم از گروه ایفون که با وجود سختی ها و آسانی ها نزدیک به دو ماه در کنار هم بودیم.
لازم به ذکر است، نمایش آیفون به کارگردانی و نویسندگی سعید بادینی از بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان به جشنواره بین المللی فجر راه یافت. این نمایش در بخش های کارگردانی و بازیگری حایز رتبه های اول تا سوم شد.
نظرات کاربران