در حال بارگذاری ...
معرفی برگزیدگان جشنواره

بیست و هفتمین جشنواره تیاتر استانی سیستان و بلوچستان به پایان رسید

بیست و هفتمین جشنواره تیاتر استانی سیستان و بلوچستان با معرفی برگزیدگان خود در بخشهای مختلف رسما در غروب بیست وچهارم شهریورماه به کار خود پایان داد.

این جشنواره در حالی به پایان رسید که بطور بی سابقه ای متفاوت ترین جشنواره در تاریخ این جشنواره در استان بوده است ،در این جشنواره برای اولین بار بیست اثر نمایشی از سرتاسر استان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

از بیست اثر نمایشی شرکت کننده در این جشنواره یازده اثر در بخش اصلی و صحنه ای جشنواره و نه اثر دیگر در بخش خیابانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.در بخش خیابانی داوران سه کار برگزیده ودر بخش صحنه ای دو نمایش را به عنوان برگزیده جشنواره معرفی کردند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر صحنه ای متفاوت ترین جشنواره بود

 در آیین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی که با حضور استاندار و فرماندار زاهدان در مجتمع تفریحی لادیز برگزار گردید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی نسبت به سال های گذشته متفاوت  برگزار شد.

حسین مسگرانی پیوند جشنواره با اجراهای عمومی را یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی معرفی کرد و افزود: هر یک از تئاتر های صحنه ای  ۵ اجرای عمومی داشتند و در کنار تئاترهای صحنه ای برای اولین بار تئاترهای خیابانی  از سراسر استان به زاهدان آمدند و از ۱۸ تا۲۳ شهریور در پارک ها و میادین زاهدان تئاترهایشان را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد : نویسندگی تمام کار ها را نویسندگان بومی استان برعهده گرفتند که نوید دهنده خبرهای خوب برای تئاتر استان در سال های آتی است.

مسگرانی با بیان اینکه شهرهای استان ما از نداشتن پلاتوی تئاتر رنج میبرد تصریح کرد:  حضور هنرمندان از هیرمند و قصرقند برای اولین بار در استان با تمام کمبودها نشان میدهد تئاتر استان به بلوغ نزدیکتر شده و میتواند در جشنواره های منطقه ای و کشوری حضور پیدا کند.

در ادامه هییت داوران بخش خیابانی و صحنه ای منتخبین خود را این گونه اعلام کردند.

در بخش نمایش های خیابانی 

«خانه ام ویران» به کارگردانی عبدالشکور رضایی پور از سراوان، «او نباشد دیگری» به کارگردانی پرویز باقری از زاهدان و «گوریچ» به کارگردانی مصطفی رئیسی از قصرقند عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند

عنوان اول طراحی صحنه/ 

 به سعید ریگی از نمایش گوریچ و تقدیر این قسمت به «عروس گز» از زهک اختصاص یافت،

 نمایش گوریچ، عروس گز و بیانه عجولانه مهمان محاقی عناوین  اول تا سوم موسیقی را کسب کردند.

 عنوان بازیگری اول مرد/,

 به پرویز بهرامی از نمایش «خانه ام‌ویرانی، بازیگری دوم مشترک حمید پناهی از «رستم و رهگذر» و امین خمر از «او نباشد دیگری» و بازیگری سوم مشترک به غلام رسول دوستی از «خانه ام ویران» و حجت نوروزی از «رستم و رهگذر» و همچنین تقدیر بازیگری به امین بلوچ از نمایش گوریچ اختصاص یافت

محدثه مهرپویان از «او نباشد دیگری» مقام اول بازیگری زن، زینب سلمان و فاطمه باقری از «او نباشد دیگری» مقام دوم مشترک بازیگری زن پروانه پیروزی از «خانه ام ویران» و فاطمه ریگی نژاد از «این بود زندگی» مقام سوم مشترک بازیگری زن را کسب کردند

 مقام‌ اول نویسندگی به حکیم داد حسین بر «از خانه ام ویران» دوم به جمال ناصر بلیده از «گوریچ» و سوم به ارسال محبی از «او نباشد دیگری» رسید و محمد رضا غلامی از «این بود زندگی» شایسته تقدیر شد.

 عنوان کارگردانی دوم به پرویز باقری از «او نباشد دیگری» و عبدالشکور رضایی پور از «خانه ام ویران» و مقام سوم به حمید پناهی از «رستم و  رهگذر»  و مصطفی رئیسی از «گوریچ» اختصاص پیدا کرد و محمد امیر شهرکی هم از نمایش عروس گز شایسته تقدیر شد.

در بخش اصلی و خیابانی این جشنواره ،برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان در بخش بازیگری به این شرح اعلام شد:

برگزیدگان بازیگران زن استان:

بهنوش نیرو از نمایش آیفون لوح تقدیر و جایزه نقدی بازیگر زن

لوح تقدیر و جایزه نقدی عنوان مشترک بازیگری سوم زن/ندا حبیبی از «دوچش پیدا» و ویدا داوودی از «دژاوو» 

لوح تقدیر و جایزه نقدی مقام دوم بازیگری به طور مشترک/عاطفه سندگل از «آسوکه زرنج» و معصومه شیخ ویسی از «آیفون» 

 مقام بازیگر اول زن، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگر اول زن / ساغر کیخا از نمایش های آسوکه زرنج و آیفون 

برگزیدگان بازیگران مرد استان:

 لوح تقدیر و جایزه نقدی بازیگری مرد در قسمت پیش‌کسوتان به طور مشترک به علیرضا سلمان نژاد از «آیفون» و سید مهدی هاشمی از «ماهور»

لوح تقدیر و جایزه نقدی بازیگر دوم مرد به صورت مشترک / پرویز باقری و مرتضی مودی از نمایش «دوچش پیدا»  دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگری اول مرد / احمد گل بیگی از نمایش تولدی دیگر.

برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان در بخش کارگردانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیدگان مقام سوم کارگردانی بطور مشترک/محمود فرخزاد از نمایش خواب خشک گندم و پرویز باقری از «دوچش پیدا»

 لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیدگان مقام دوم کارگردانی بطور مشترک/مهدی تقی زاده از «آسوکه زرنج» و نظیر برهان زهی از «گار و بیران» 

دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده اول کارگردانی/سعید بادینی از «آیفون».

برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان در بخش نویسندگی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی نویسنده سوم /  عزیز ا... فخر براهویی از «تولدی دیگر»

لوح تقدیر و دیپلم افتخار نویسندگی دوم / ابوالفضل هاشمی از «آسوکه زرنج» 

در بخش تقدیری اول دیپلم افتخار به هیچ یک از نویسندگان اختصاص نیافت.

برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره استانی در دیگر بخش ها:

لوح تقدیر و جایزه نقدی طراحی بروشور / وحید فرهادی از نمایش های دژاوو و آسوکه زرنج

چهره پردازی / خاطره رامش در نمایش گار و بیران

طراحی لباس / شهلا جهانتیغ از نمایش خواب خشک گندم

طراحی صحنه / پرویز باقری از نمایش دوچش پیدا

موسیقی به طور مشترک / محمد درازهی از «اشک مریم »و  عبدالغفور زرنگ شاهی از «گار و بیران».

سیاوش چراغی پور، نسرین نکیسا و محمد مهدی خاتمی داوری نمایش های صحنه ای بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان را به عهده داشتند و در شب اختتامیه با قرائت بیانیه جشنواره توسط هیئت آنان، نتایج جشنواره را اعلام کردند.

براین اساس نمایش های «آسوکه زرنج» به کارگردانی مهدی تقی زاده و «آیفون» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا کرد.
نظرات کاربران