در حال بارگذاری ...
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان:

باتوجه به شیوع بیماری کرونا هیئت داوران برای تماشای آثار به شهرستان ها می‌روند

از مجموع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره تعداد ۹ اثر به جشنواره راه پیدا کردند که به ترتیب دو اثر از شهرستان زابل، پنج اثر از شهرستان زاهدان، یک اثر از شهرستان سراوان و یک اثر از شهرستان کنارک می باشند.

به گزارش ایران تئاتر از سیستان و بلوچستان، عبدالسلام بلوچزاده معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره تعداد 9 اثربه جشنواره راه پیدا کردند که به ترتیب  دو اثر از شهرستان  زابل ، پنج اثر از شهرستان زاهدان ، یک اثر از شهرستان سراوان و یک اثر از شهرستان  کنارک می باشند. با توجه به شیوع بیماری کرونا آثار در شهرستان ها داوری و هیئت داوران به شهرستان ها عزیمت می نمایند.

وی در ادامه افزود: داوری و اجراها از بیست و یکم ماه جاری آغاز گشته و دو کار سکوت مرگ به کارگردانی حامد سراوانی و دلفین به کارگردانی نگار امیری در شهرستان زابل اجرا و داوری گردید. شنبه بیست و دوم نیز خاطره اما خاکستر به کارگردانی ویدا داودی در زاهدان اجرا و داوری گردید.روز یک شنبه بیست و سوم آبان دو کار به ترتیب گلزخم به کارگردانی محدثه مهرپویان و تو را از من گرفتی به کارگردانی مرتضی مودی در پلاتوی تئاتر شهر زاهدان به روی صحنه رفت.در ادامه برنامه اجرایسی و یکیمن جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان روز دوشنبه نیز دو اثر دیگر به نام های هتل کالیفرنیا به کارگردانی سحر صفایی و لوبیا به کارگردانی پوریا جلالوند در زاهدان به صحنه اجرا خواهند می رود و روز سه شنبه، پاییز آخر به کارگردانی سینا مرزبان در شهرستان سراوان بر روی صحنه خواهد رفت؛ همچنین در آخرین روز اجراها نمایش جنگ به کارگردانی «آقایی» روز چهارشنبه در شهرستان کنارک اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است آیین اختتامیه و اعلام برگزیدگان و تجلیل از هنرمندان روز پنج شنبه مورخ بیست و هفتم آبان ماه ساعت ۱۸ در محل سالن اصلی تئاتر شهر زاهدان برگزار خواهد شد.

 
مطالب مرتبط

هم‌زمان با انتشار جدول اجراها

سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان آغاز شد
هم‌زمان با انتشار جدول اجراها

سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان آغاز شد

سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان از 21 آبان آغاز شده و به مدت 7 روز تا 27 آبان‌ماه در چهار شهرستان زاهدان، زابل، سراوان و کنارک برگزار دایر خواهد بود.

|

نظرات کاربران